Choreografia Improwizacji

Choreografia Improwizacji to zaproszenie do regularnej praktyki tańca, podczas której można się zarówno zrelaksować, zainspirować, jak i rozwinąć wiele umiejętności (związanych z ruchem, uważnością, występowaniem przed publicznością, patrzeniem na ciało w ruchu czy rozumieniem choreografii). 

Podstawą praktyk prowadzonych przez Marię Stokłosę są techniki release, edukacja somatyczna oraz metody związane z improwizacją tańca i choreografią eksperymentalną.  Oferują one narzędzia do bezpiecznego poruszania się i świadomego działania, także przy zwiększaniu prędkości czy wchodzeniu w kontakt z innymi ciałami. Motywacje do ruchu łączą z ćwiczeniem uważności wobec ciała i otoczenia. Wsparciem dla tej pracy są różnorodne źródła, w tym także systemy związane z ciałem ludzkim i nie-ludzkim (zachodnia anatomia i fizjologia, wschodnie mapy ośrodków energetycznych w ciele, zoologia i botanika), style w sztuce i architekturze, muzyka, a także zagadnienia feministyczne i inne.   Za ich pomocą inspirujemy się do wielu strategii bycia w ciele i w tańcu. Ważną rolę w poszukiwaniu ruchu odgrywa również praca z wyobraźnią, a za pomocą pracy z dotykiem, techniki release gruntują ruch w odczuwaniu i w przyjemności. 

Ważnym elementem na sali będzie troska o bezpieczną przestrzeń wsparcia i wymiany pomiędzy uczestnikami. Zajęcia są przeznaczone zarówno dla osób profesjonalnie zajmujących się tańcem jak i dla zupełnie początkujących.

Kiedy:

5.04.2022 - 21.06.2022

Miejsce:

Studio42 

ul. Twarda 42, Warszawa

Zapisy:

kontakt@fundacjaburdag.com

Ceny:

Cały moduł: cena 500zł

Pojedyncze zajęcia: 50 zł płatne gotówką 

Powrót do góry
Instagram:
Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.