"Złote demony"

„Złote demony” zostały zainicjowane przez Marię Stokłosę, która zaproponowała współpracę dwóm choreografkom i performerkom: Magdalenie Ptasznik i Marcie Ziółek. W pracy nad tym projektem korzystajły z metod terapii tańcem, książek Anny Halprin, szamańskich tańców żywiołów i kart tarota. „Złote Demony” pytają o to, co jest „pod powierzchnią”, o spotkanie z nieznanym i obcym w sobie. „Złote demony” to poszukiwanie relacji między podświadomością, ruchem, kobiecym ciałem, jego reprezentacją, choreografią i życiem codziennym.

„Przywołujemy złote demony, żeby oświetliły swoim blaskiem nasze pragnienia i lęki. Dążymy do pełni i szczęścia. Fascynujemy się śmietniskiem obrazów i emocji, na które nie mamy czasu zwrócić uwagi, a które nie dają nam spokoju – śmietniskiem archetypów, ikon pop kultury, postaci z bajek, które nas zamieszkują. Czcimy złote demony, przywołujemy je. Kpimy z nich, boimy się.”

Szczegóły projektuprojektu

Koncept: Maria Stokłosa

Choreografia i wykonanie: Magdalena Ptasznik, Maria Stokłosa, Marta Ziółek

Projekt oświetlenia: Marta Pruska

Koprodukcja: Fundacja Burdąg, Centrum w Ruchu, Wawerskie Centrum Kultury, Biuro Kultury miasta st. Warszawy w ramach projektu Centrum w Procesie, Szene Salzburg w ramach sieci APAP

Premiera: 2015, Nowy Teatr w Warszawie

Foto: Katarzyna Szugajew, Marta Ankiersztejn-Węgier

Powrót do góry
Instagram:
Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.