"Moving the mirror"

Projekt moving the mirror tematyzuje relacje polsko-niemieckiej sceny artystycznej po transformacji ustrojowej. Skupia się na obecnych i historycznych procesach wymiany między oboma krajami w polu eksperymentalnej choreografii.
Skąd bierze się energia, która napędza polskich i niemieckich choreografów/ki, którzy/re stale inicjują utopijne i zaangażowane politycznie projekty, redefiniując zastałe struktury? Z niemieckiej perspektywy dynamika warszawskiej sceny performatywnej przypomina optymizm z czasu upadku muru berlińskiego i zjednoczenia Niemiec, który tam jednak wydaje się powoli zanikać.
moving the mirror przygląda się zmianom zachodzącym w obszarze tańca współczesnego, w szczególności w odniesieniu do postępujących od lat 90. XX w. procesów demokratyzacyjnych i wciąż intensyfikującej się relacji między Polską a Niemcami.

Szczegóły projektuprojektu

Dyrekcja artystyczna i choreografia: Peter Pleyer

Współpraca choreograficzna i wykonanie: Aleksanda Borys, Anna Nowicka, Paweł Sakowicz, Marysia Stokłosa, Oliver Connew, Ivan Ekemark, Caroline Alexander

Dyrekcja artystyczna: Michiel Keuper

Kuratorki: Joanna Leśnierowska (ASF), Agnieszka Sosnowska (CSW)

Koprodukcja: Art Stations Foundation/Stary Browar Nowy Taniec, Poznań oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek ujazdowski, Warszawa

Premiera: 2016

Foto: Michiel Keuper

Powrót do góry
Instagram:
Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.