Projekt badawczybadawczy

Co robię, kiedy tańczę? Action is Primary, 3:15 Dances, Wychodząc od działania – dokumentacja, praktyka i perspektywa widzów. Jest to projekt poddający refleksji różne porządki pojęciowe w jakich porusza się choreografia eksperymentalna. Poszukując odpowiedzi na pytania o to, co aktywizuje, problematyzuje lub opisuje praktyka improwizacji, którą rozwijam od lat, odczytuję archiwa składające się z notesów, nagrań video czy wniosków o dotacje. Projekt realizowany jest na wydziale kulturoznawstwa Instytutu Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, w ramach Stypendium Badawczego Grażyny Kulczyk 2021.

31.08.2021

PoczątekPoczątek

Od wiosny jestem w procesie badania tego „Co robię, kiedy tańczę?”. Częścią tej pracy jest inwentaryzacja i opisanie własnych archiwów. To jest zeszyt z 12 miesięcy Wychodząc od działania z 2017. Długa wędrówka pomiędzy słowami kluczami, niezrozumiałymi zapiskami na marginesie oraz komentarzami moich świadkiń towarzyszących w rozwoju tej choreografii/praktyki. To wszystko w ramach Stypendium Badawczego Grażyny Kulczyk.

13.09.2021

WhatWhat does it take to adjust a practice to a location?

“What is the work today? Here. We invite ourselves to various spaces. I appropriate someone’s practice. Is this a virus, a bacteria, a tumor? Vent, determination.” I am researching my archives while writing a thesis on WHAT DO I DO, WHEN I DANCE as a part of Stypendium Badawcze Grażyny Kulczyk.

06.09.2021

13.0913.09

Fragment dokumentacji „3:15 dances” – projektu Meg Foley w którym brałam udział w latach 2015-16 tańcząc codziennie o godzinie 15:15, jest częścią mojej pracy „Co robię kiedy tańczę?” Dzięki Stypendium badawczemu Grażyny Kulczyk

Powrót do góry
Instagram:
Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.